O mnie / kontakt


Mam na imię Ania i od 2000r. uczę innych angielskiego. W szkole państwowej pracuję od kwietnia 2008 roku. Jestem nauczycielem kontraktowym, w trakcie zdobywania stopnia n-la mianowanego.
Pracowałam w kilku szkołach językowych, udzielałam prywatnych lekcji - uczyłam na wszystkich stopniach zaawansowania i w każdym - poza przedszkolnym - przedziale wiekowym.
Skończyłam studia filologiczne na Uniwersytecie Śląskim, mam dwie specjalności - nauczycielską i język handlowy (potocznie zwany językiem biznesu). Ukończyłam też zintegrowaną edukację wczesnoszkolną z językiem angielskim, również na UŚ.
W mojej szkole jakoś tak nie wiem czemu utarło się, ze uczę przeważnie te młodsze klasy - może to przez ten mój ostatni kierunek studiów (który właściwie był pierwszym w kolejności). Nie narzekam, bo lubię to, choć nie należę do spokojnych osób i łatwo tracę cierpliwość do małych dzieci. W chwilach kryzysu powtarzam sobie, że jeszcze tylko 45 minut i idę z tej klasy i zwykle pomaga ;)
W jakimś stopniu moja praca jest moją pasją (może poza uzupełnianiem dokumentacji szkolnej - choć i to nie przeszkadza mi w jakimś tam wielkim stopniu), dlatego wolne chwile spędzam szperając po necie, przeglądając książki metodyczne i inne publikacje, aby wzbogacić swój warsztat i udoskonalić lekcje. Lubię też stale podwyższać swój poziom angielskiego, a robię to wplatając w to moje drugie wielkie hobby, jakim jest czytanie. Uwielbiam książki, aktualnie mam jakiś pociąg do biografii i dokumentalnych / na faktach, ale pasjonują mnie też książki sensacyjne.

Chciałabym zaznaczyć, że nie piszę bloga z pozycji wszechwiedzącego eksperta i nie czuję się na tyle kompetentna, aby obwołać się specjalistą od metodyki czy od j. angielskiego! Po prostu chcę się podzielić z Wami moimi pomysłami i przemyśleniami w dziedzinie nauki, zwłaszcza uczniów szkół podstawowych oraz w dziedzinie samodzielnego uczenia się. Chętnie przyjmę wszelkie uwagi i konstruktywną krytykę.


Jeśli masz jakieś pytania, sugestie - pisz: po prawej stronie znajdziesz formularz kontaktowy. Z pewnych względów muszę usunąć mój prywatny mail, zdjęcie i linki do konta na FB i GL, co oczywiście nie oznacza, że uważam, że już jestem anonimowa... Ale zawsze choć trochę utrudnię życie stalkerom. Za jakiś czas wrzucę to z powrotem, teraz muszę się przyczaić ;)
Komentarze

 1. O! To chyba nówka? Miło zobaczyć buzię, która pisze takie fajne posty :) (chociaż już Cie wcześniej obczaiłam na GL ;P).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, zdjęcie ma już kilka miesięcy, muszę pstryknąć sobie nową fotkę z ręki ;)

   Usuń
 2. Myślałam, jak mogę odwdzięczyć się za ciekawe pomysły, które niejednokrotnie wykorzystałam podczas lekcji. Nie piszę (jeszcze;) swojego belferskiego bloga, ale chętnie podsunę pomysły na pracę Samorządu Uczniowskiego. Byłam długo opiekunem i ... prowadziłam bloga SU, który teraz jest kontynuowany przez koleżankę i kolegę. Jak zostałam opiekunem SU, szukałam pomysłów w sieci, potem dokładałam swoje. Początkowo były to też konkursy w ramach edukacji europejskiej (braliśmy udział w konkursie UNISZKOŁA). Zapraszam na bloga SU mojej szkoły - pełnego pomysłów :) http://blogsp4.blogspot.com/
  Niech to będzie moje podziękowanie za wszystkie inspiracje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wczoraj wynalazłam Pani bloga i nie mogę się oderwać od czytania. Super pomysły, fajnie Pani pisze, świetne poczucie humoru. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz